SensOmega

Vysoko purifikovaný rybí olej s obsahom omega-3 mastných kyselín, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu aterosklerózy.

ZĽAVA

SensOmega
 • Vysoko purifikovaný rybí olej s obsahom omega-3 mastných kyselín (EPK a DHK)
 • EPK a DHK sú dôležité pre zdravie srdca a ciev
 • DHK prispieva k ochrane zraku
 • DHK zohráva úlohu pri prevencii cievnych ochorení mozgu
 • Nahradenie nasýtených tukov omega-3 mastnými kyselinami prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi


 

8,70 €

4,00 €

Skladom

alebo zavolajte na +421 48 202 89 66
Balenie: 60 mäkkých kapsúl

Omega-3 mastné kyseliny sú pravým zdrojom zdravia. Súčasné výskumy zistili mnoho dobrých účinkov a každý z nás by ich mal zahrnúť do svojho každodenného jedálneho lístka. Tieto esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú potrebné na normálnu činnosť ľudského organizmu, naše telo nedokáže vyprodukovať, preto sa odporúča ich každodenný príjem prostredníctvom jedla alebo výživových doplnkov.

Medzi omega-3 mastné kyseliny patria kyseliny alfa-linolénová (ALA), kyselina eikosapentaenová (EPC) a kyselina dokozahexaénová (DHA).

Spôsob účinkovania

Medzi omega-3 mastné kyseliny patria kyselina alfa-linolénovej (ALA), kyselina eikosapentaenová (EPC) a kyselina dokozahexaénová (DHA). Tieto kyseliny regulujú mnohé funkcie v tele.

 • Kyselina alfa-linolénová (ALA) prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.
 • Kyselina dokozahexaénová (DHK) zohráva úlohu pri činnosti mozgu.
 • DHK taktiež prispieva k ochrane zraku.
 • Tak ako EPK, aj DHK zohráva úlohu pri ochrane srdca.

 

Omega-3 - prevencia aj proti kandidóze!

Našej strave chronicky chýbajú omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA, ktoré sa nachádzajú hlavne v morskej strave. Omega-3 mastné kyseliny rybieho pôvodu zabraňujú rozmnožovaniu kandíd v našom tele.

Produkt SensOmega obsahuje približne 66% omega-3 mastných kyselín, z ktorých 33% tvorí EPA a 22% DHA, ktoré majú blahodarné účinky na naše zdravie. Z toho dôvodu je každodenné používanie produktu SensOmega mimoriadne dôležité pri prevencii pred rozmnožením kandíd.

Zdroje omega-3 mastných kyselín

So stravou väčšinou nedosiahneme dostatočný príjem omega-3 mastných kyselín. Aj napriek tomu, že na našich tanieroch sa denne objaví mnoho mastnej kyseliny ALA, ktorá sa nachádza v listovej zelenine, ľanových semienkach a v ľanovom a sójovom oleji, je naša strava ochudobnená o mastné kyseliny EPK a DHK. Bohatým zdrojom EPK a DHK sú ryby zo studených arktických morí: losos, tuniak, treska a sardinky, ktoré sa však v našej strave neobjavujú príliš často. Na pomoc preto prichádza prírodný výživový doplnok s rybím olejom, vo forme olejových kapsúl.

Kapsuly SensOmega obsahujú čistý rybí olej a sú bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín. V jednej kapsule sa nachádza 500 mg rybieho oleja, ktorý obsahuje 33% EPK a 22% DHK a 10% ostatných omega-3 mastných kyselín. Produkt SensOmega nemá nepríjemnú príchuť.

Komu odporúčame používanie SensOmega?

Kvôli svojim výnimočným účinkom na zdravie človeka sa produkt SensOmega, ktorý je výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, odporúča:

 • ľuďom so zvýšeným rizikom vzniku srdcovo-cievnych ochorení,
 • ľuďom so zvýšenou hladinou cholesterolu a triglyceridov v krvi,
 • ťarchavým ženám a dojčiacim matkám,
 • ľuďom s nepravidelnou a jednotvárnou stravou,
 • všetkým, ktorí by si chceli zlepšiť zdravie.

Preukázané účinky používania Omega-3

Rybí olej chráni pred mnohými zdravotnými ťažkosťami!

Svetová zdravotná organizácia (WHO) odporúča, aby sme denne skonzumovali od 300 do 500 mg EPK a DHK. Omega-3 mastné kyseliny regulujú rôzne funkcie v tele človeka, vrátane krvného tlaku, zrážanlivosti krvi, zápalových procesov, vplývajú na rozvoj a činnosť mozgu a taktiež majú priaznivé účinky pri výkyvoch v náladách. Čoraz viac lekárskych výskumov potvrdzuje, že omega-3 mastné kyseliny sú veľmi dôležité na zlepšenie zdravia. Tu je zoznam ťažkostí, v rámci ktorých je rybí olej najúčinnejší.

 

SensOmega chráni srdce a cievy

Omega-3 mastné kyseliny zabraňujú vzniku krvných zrazenín, ktoré spôsobujú srdcový infarkt alebo mozgovú porážku. Konzumácia rybieho oleja, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny znižuje pravdepodobnosť artériosklerózy a znižuje zvýšenú hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi. Všetky tieto pozitívne účinky omega-3 mastných kyselín chránia naše srdce a cievy pred rôznymi ochoreniami.

 

Lepšia činnosť mozgu

Omega-3 mastná kyselina DHA je dôležitý stavebný prvok ľudského nervového tkaniva. Najväčšie množstvo DHK sa nachádza v sivej hmote mozgu a sietnici oka. Vedci dávajú do súvislosti nízke hodnoty omega-3 mastnej kyseliny DHK s poruchami pamäte, demenciou a poruchami videnia. Rôzne výskumy odhalili nedostatok omega-3 mastných kyselín u pacientov s depresiou, čo dokazuje úlohu týchto kyselín aj v rozvoji depresie.

 

Ťarchavosť a dojčenie

Predovšetkým omega-3 mastná kyselina DHK je veľmi dôležitá v období rastu a vývinu plodu a malých detí. Z toho dôvodu je vhodné, aby ženy v období ťarchavosti a dojčenia zvýšili príjem omega-3 mastných kyselín. Tým môžu znížiť riziko poškodenia detského mozgu a znížia riziko vzniku porúch videnia u malých detí.

Zloženie: koncentrovaný rybí tuk (obsahuje 33% EPA a 22% DHA), kapsula: hovädzia želatína, zvlhčujúca látka: glycerín, antioxidant: DL-alfa tokoferolacetát.

 

Forma: 1 mäkká kapsula

Účinná látka: v 3 kapsulách

Rybí olej 1 500 mg

(495 mg EPK/EPA, 330 mg DHK/DHA)

* Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA

NÁVOD NA POUŽITIE: Odporúčaná denná dávka sú 3 kapsuly zapité 2 dl vody, najlepšie medzi jedlom. Najlepší výsledok sa dosiahne dennou dávkou s obsahom 250 mg EPK s DHK.

UPOZORNENIE: Produkt nie je vhodný pre osoby, ktoré sú alergické na niektorú zo zložiek produktu, najmä na rybí olej.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE: Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy. Zdravý spôsob života a vyvážená strava zaisťujú riadnu funkciu organizmu.

Uchovávanie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote pod 25 °C.