Prázdny košík?
Pravdepodobne preto, že ste si nevšimli naše najnovšie ponuky.
Sensilab používa na svojich webových stránkach súbory cookie, ktoré neuchovávajú osobné údaje. Niektoré súbory cookie už môžu byť nainštalované. Pokračovaním v používaní našich webových stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.
Kontaktujte nás online alebo telefonicky na 0233 527 829
100 % záruka spokojnosti
Doručenie zdarma nad 40 €
Asi každý z nás pozná výrok Alberta Einsteina, podľa ktorého nám s vyhynutím poslednej včely neostávajú viac ako štyri roky života. Zhruba za každý tretí kúsok jedla, ktorý zjeme, vďačíme práve včelám. Odhaduje sa, že zo sto druhov plodín, ktoré tvoria 90% svetovej potravy, až 71 druhov opelia práve včely.
Asi každý z nás pozná výrok Alberta Einsteina, podľa ktorého nám s vyhynutím poslednej včely neostávajú viac ako štyri roky života. Zhruba za každý tretí kúsok jedla, ktorý zjeme, vďačíme práve včelám. Odhaduje sa, že zo sto druhov plodín, ktoré tvoria 90% svetovej potravy, až 71 druhov opelia práve včely.
Včely vytvárajú vysoko organizované spoločenstvo, včelstvo, na ktorého čele je včelia matka. Pri vývoji včelej matky sa z vajíčka vyliahne larva, ktorú mladušky živia materskou kašičkou. Vďaka tomu sa z nej nestane robotnica ani trúd, ale včelia matka. Celé spoločenstvo združuje včelia matka vďaka špeciálnemu feromónu, ktorý si včely vzájomne odovzdávajú a tak vedia, ku ktorému včelstvu patria.
Životaschopnosť, plodnosť a dlhovekosť včelej matky sa od nepamäti spája s materskou kašičkou. Včelia matka sa dožíva tri až päť rokov, kým obyčajné včely počas sezóny žijú v len dva týždne až štyri mesiace.
Aby sa v hltanových žľazách mohla tvoriť kŕmna kašička, musia včely konzumovať veľa bielkovín, vitamínov a minerálnych látok. Tieto látky nachádzajú včely v peli. Činnosť žľazových buniek v tvorbe bielkovinového sekrétu pre výživu matky a plodu vrcholí spravidla na šiesty až desiaty deň života mladušiek. Výlučok hltanovej žľazy, materská kŕmna kašička, má kašovitú konzistenciu, bielu až krémovú farbu a mierne kyslú až štipľavú chuť. Jej presné zloženie nevieme doteraz presne určiť, keďže obsahuje viac než 150 biologicky aktívnych zložiek a jej zloženie tiež závisí od viacerých faktorov. Približne 65% tvorí voda a zvyšok obsahu tvorí 25 druhov aminokyselín, dôležité mastné kyseliny, skoro všetky druhy vitamínov, gamaglobulín, viaceré minerály, pro-hormóny a nachádzajú sa v nej aj tie isté cukry, ktoré obsahuje med (fruktóza, glukóza, sacharóza, ribóza).
Včelia materská kašička je bohatá na B vitamíny, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu nervového systému, svalov a srdca, zohrávajú dôležitú úlohu pri detoxikácii, pomáhajú pri nervozite, nespavosti a majú upokojujúce účinky. Sú dôležité pri liečbe kožných chorôb a v tehotenstve. Okrem vitamínov skupiny B obsahuje včelia materská kašička aj vitamíny C, A, D, E. Nedávne výskumy potvrdili aj obsah vitamínov K a P.
Gamaglobulín obsiahnutý vo včelej materskej kašičke posilňuje imunitný systém. Minerály sú dôležité pre náš organizmus pretože sú zodpovedné za množstvo takých reakcií, ktoré riadia metabolické procesy v našom tele. Materská kašička obsahuje hlavne železo, meď, zinok, flór, jód, chróm, selén, mangán, nikel, kobalt, sodík, kálium, vápnik, horčík, fosfor, kremík a síru.
Mastné kyseliny sú veľmi významné, pretože majú antibakteriálny účinok a poskytujú ochranu voči rakovinotvorným ochoreniam. Najvýznamnejšia mastná kyselina obsiahnutá vo včelej materskej kašičke je 10-hydroxy-2-decénová kyselina (10-HDA).
Je preukázané, že jej pravidelné užívanie pomáha nastaviť správne fungovanie ľudského organizmu, pôsobí stimulačne, regeneračne, zvyšuje sebaistotu, dobrú náladu, fyzickú výkonnosť, obranyschopnosť, zlepšuje pamäť a celkový psychický stav. Podporuje pravidelnú menštruáciu, prispieva k vymiznutiu nepríjemných príznakov prechodu vrátane osteoporózy, zvyšuje ženskú a mužskú plodnosť a libido. Pomáha pri chronických chorobách, v období rekonvalescencie a odporúča sa najmä všetkým starým ľuďom.
Včelia materská kašička nie je vhodná pre gravidné a dojčiace ženy a pre deti do troch rokov. Včeliu materskú kašičku je odporúčané podávať ráno nalačno, pol hodinu pred jedlom.
Včelám sa tento dar odoberá iba v určitý čas a to od mája do konca augusta. Aby sa predišlo rýchlemu rozkladu musí byť včelia materská kašička okamžite uskladnená v chlade, mede alebo spracovaná lyofilizáciou. Lyofilizácia označuje proces odparenia vody zo zamrazených produktov, čo zabezpečí uchovanie látok podliehajúcich rýchlemu rozkladu. Lyofilizovaná materská kašička si udržuje svoje jedinečné zloženie a všetky prospešné látky.
V SENSILABE sme sa snažili vyvinúť produkt na podporu imunity, ktorý by využil všetky výhody materskej kašičky a zároveň bol vo forme, ktorá sa ľahko aplikuje, má príjemnú chuť a nie je citlivá na uskladnenie. Výsledkom sú produkty Royal Jelly v tekutej forme v ampulkách alebo v kapsulách. Každá kapsula obsahuje až 400 mg lyofilizovanej materskej kašičky, čo je ekvivalent 1200 mg čerstvej materskej kašičky. V každej ampulke Royal Jelly sa nachádza až 1500mg čerstvej materskej kašičky a v ampulkách Royal Jelly kids 250mg. Produkt Royal Jelly obsahuje pridaný vitamín C a Royal Jelly kids je obohatený o 5 ďalších vitamínov A, B6, B12, C a E a jeho chuť aj zloženie sú upravené, aby bol vhodný pre deti od 3 rokov.
Meradlom kvality produktov, ktoré obsahujú včeliu materskú kašičku, je koncentrácia kyseliny 10-hydroxy-2-decénovej (10-HDA). V SENSILABE sme veľmi radi, že sa nám podarilo dosiahnuť obsah tejto významnej mastnej kyseliny od 14,4 do 32 mg 10-HDA v každej kapsule Royal Jelly a minimálne 21 mg 10-HDA v každej ampulke. Royal Jelly kids obsahuje v každej ampulke minimálne 3,5 mg 10-HDA. Percento obsahu 10-HDA závisí od druhu použitej materskej kašičky a nakoľko ide o prírodnú zložku, obsah nie je konštantný.
Veríme, že produkty Royal Jelly významne pomôžu pri podpore vašej imunity a celkovej fyzickej a psychickej pohode a to nie len kvalitným spracovaním, vhodným zložením a prijateľnou formou produktov, ale hlavne vďaka účinkom jednej z najkomplexnejších látok vyprodukovaných prírodou, včelou materskou kašičkou...
Mohlo by Vás zaujímať