Royal Jelly + Vitamin C (ampulky)

Ampulky s materskou kašičkou a vitamínom C, ktoré pomáhajú pri optimálnom fungovaní imunitného systému.

Royal Jelly + Vitamin C (ampulky)
 • Materská kašička s príchuťou pomaranča
 • 1500 mg materskej kašičky v každej ampulke
 • Vysoký obsah 10-HDA mastnej kyseliny (minimálne 21 mg/ampulka)
 • S pridaním vitamínu C, ktorý podporuje činnosť imunitného systému.

článok

Včelia materská kašička a jej vplyv na zdravie organizmu.


 
10,40 €

Skladom

alebo zavolajte na +421 48 202 89 66
10 ampuliek (na 10 dní)

Ampulky Royal Jelly + vitamín C, obsahujú výnimočnú kombináciu čerstvej materskej kašičky, ktorá je bohatým prírodným zdrojom ochranných látok a vitamínu C. Sú ideálnym každodenným doplnkom stravy.

S jednou ampulkou denne prijmeme materskú kašičku v kombinácii s vitamínom C, ktorý prispieva k:

 • optimálnemu fungovaniu imunitného systému,
 • ochrane buniek pred oxidatívnym stresom (voľnými radikálmi),
 • k tvorbe kolagénu, ktorý je dôležitý na normálne fungovanie ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov a kože.
 • normálnemu fungovaniu metabolizmu a získavaniu bunkovej energie,
 • zmierneniu pocitu únavy,
 • normálnemu fungovaniu nervového systému a emocionálnej rovnováhe

Čo je materská kašička?

Materská kašička (ang. royal jelly), je výlučok hltanových žliaz včiel robotníc, ktorým kŕmia včeliu kráľovnú a tým si plnia svoju najhlavnejšiu úlohu. Kvôli takejto strave sa včelia kráľovná dožije 5 až 7 rokov, zatiaľ čo obyčajné včely žijú v priemere iba 7 až 8 týždňov.

Materská kašička má bielu až svetložltú farbu a je veľmi hustý. Má výraznú vôňu a mierne štipľavú a sladkastú príchuť. Predstavuje výnimočnú kombináciu prírodných zložiek, keďže obsahuje:

 • od 11,5 do 14,5% bielkovín (a aminokyselín),
 •  prirodzene sa vyskytujúce cukry (fruktóza, glukóza, sacharóza).
 • voľné mastné kyseliny spomedzi ktorých je najvýznamnejšia 10-HDA (10-hydroxy-2-decenová kyselina)a
 • od 63,5 do 67,5% vody.

Jedinečná 10-HDA

10-HDA je jedinečná mastná kyselina, ktorú môžeme nájsť iba v materskej kašičke a je hlavným meradlom jej kvality. Čím vyšší je obsah 10-HDA, tým kvalitnejšia je materská kašička.

Ampulky Royal Jelly + Vitamin C obsahujú minimálne 1,4% 10-HDA (percento závisí od druhu použitej materskej kašičky a nakoľko ide o prírodnú zložku, môžu sa vyskytnúť odchýlky.) To znamená, že v každej ampulke sa nachádza minimálne 21 mg 10-HDA.

 

Slovníček

Materská kašička (ang. royale jelly, fr. gelée royale) - Vylučujú ju mladé včely robotnice, vo veku od päť do dvanásť dní, ktorých úlohou je starať sa o potomstvo - kráľovnú, včely robotnice a trúdy. Ich žľazy začínajú fungovať v štvrtom dni ich života a s vylučovaním výživnej kašičky prestanú po jedenástom dni. Materská kašička má bielu až svetložltú farbu, je veľmi hustá, má výraznú vôňu a jej chuť je mierne štipľavá až sladkastá.

10-HDA (chem. 10-hydroxy-2-decenová kyselina) - mastná kyselina, ktorá je špecifická pre materskú kašičku. Nie je úplne známe, ako 10-HDA funguje, ale predpokladá sa, že práve táto mastná kyselina je zodpovedná za obzvlášť priaznivé účinky materskej kašičky na naše telo.

Vitamín C (chem. kyselina askorbová) - je vo vode rozpustný vitamín s mimoriadnym antioxidačným pôsobením, ktorý má mnoho pozitívnych vlastností na optimálne fungovanie celého tela. Zvýšenú potrebu príjmu vitamínu C majú hlavne fajčiari, tehotné ženy a tí, ktorí sa intenzívne venujú športu.

Zloženie (1 ampulka): čistená voda, sladidlo: glukóza, 1500 mg materskej kašičky, nosič: glycerín, 80 mg vitamínu C (kyselina L-askorbová) (100 % RVH*), pomarančová aróma, chemické konzervačné látky: benzoan sodný, sorban draselný.

*RVH = referenčná výživová hodnota

NÁVOD NA POUŽITIE: Odporúčaná denná dávka je 1 ampulka denne, najlepšie ráno.

UPOZORNENIE: Produkt neodporúčame ťarchavým ženám a dojčiacim matkám. Ak ste precitlivený alebo alergický na niektorú z prísad tohto produktu, pred užitím sa poraďte so svojím lekárom.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE: Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy. Zdravý spôsob života a vyvážená strava zaisťujú riadnu funkciu organizmu.

Uchovávanie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote pod 25 °C.

Podobné produkty