Je kurkuma naozaj najlepším posilňovačom imunity v chladnom počasí?

Jesenný čas a príchod chladnejšieho počasia sú pre mnohých z nás synonymom kašľa, prechladnutia a nádchy. Hoci chladné počasie samo o sebe priamo nespôsobuje prechladnutie alebo chrípku, uľahčuje šírenie vírusov. Okrem toho je počas chladnejších ročných období vzduch zvyčajne suchý, čo vysušuje nos a hrdlo, čím sa vírusy ľahšie dostávajú do vášho tela.

Exploring the link between turmeric and immunity

Je zrejmé, že jeseň je vhodným obdobím na to, aby ste začali premýšľať o posilnení svojej imunity a prežili chladné mesiace bez chrípky! Ale ako? Odpoveď môže poskytnúť jedna konkrétna prísada z vašej špajze.

Kurkuma - zlatý kľúč k posilneniu imunity

Najnovší výskum poukazuje na neuveriteľné výhody kurkumínu, hlavnej účinnej látky kurkumy. Vyniká pri zlepšovaní celkového zdravia a vyniká svojím pozoruhodným vplyvom na silu imunitného systému a dobrú kondíciu dýchacích ciest.

Predstavte si kurkumín ako trénera imunitného systému, ktorý v rozhodujúcich chvíľach účinne reaguje. Tým, že posilňuje obranyschopnosť vášho tela proti mikróbom, ako sú vírusy a baktérie, zabraňuje týmto útočníkom získať kontrolu. Najmä v dýchacích cestách, kde sa zdržiava mnoho týchto nevítaných hostí, môže byť rozdiel podstatný.

Kurkuma má aj ďalšie zdravotné účinky, napríklad zmierňuje problémy s kĺbmi, podporuje krvný obeh a zdravie srdca a pečene. Vďaka podpore celkového zdravia sa vaše telo dokáže lepšie brániť vírusom a baktériám, keď to potrebuje.

Ako ľahko zaradiť kurkumu do svojho jedálnička

Ak máte radi ázijské jedlá, pravdepodobne vám nerobí problém zaradiť kurkumu do svojho jedálnička. Ázijská kuchyňa už dlho oslavuje kurkumu, najmä v aromatických karí, v ktorých sa jej zemitá chuť mieša s inými koreninami a bylinkami. Kurkuma je vo všeobecnosti veľmi univerzálne korenie a možno ju použiť na prípravu rôznych fazuľových jedál, ryžových pokrmov, dusených jedál, omáčok a marinád.

Majte na pamäti, že kurkumín sa najlepšie vstrebáva v kombinácii s tukmi zdravými pre srdce alebo čiernym korením. Keď teda pripravujete jedlo, zvážte pridanie štipky korenia alebo pokvapkanie olivovým olejom, aby ste maximalizovali prínos kurkumy.

Tu je rýchly tip: ak si chcete ľahko pripraviť kurkumu, vyskúšajte "zlaté mlieko" - tradičný indický nápoj, ktorý sa pripravuje varením mlieka s kurkumou, čiernym korením a niekedy sa sladí medom. Je to príjemný, hrejivý nápoj, ideálny na jeseň!

Riešenie veľkého problému s kurkumou

Kurkuma má jeden významný problém: zlú absorpciu. Kurkumín sa sám o sebe nevstrebáva ľahko do krvného obehu. To znamená, že nemusíte byť schopní využiť všetky výhody kurkumy, aj keď ste veľkým fanúšikom kari a aj keď pridávate čierne korenie vždy, keď varíte s týmto korením. Našťastie vedci našli riešenie!

Zapuzdrenie kurkumínu do micely, vo vode rozpustného povlaku, výrazne zvyšuje jeho vstrebávanie. V skutočnosti sa ukázalo, že micelárna forma kurkumínu má 185*x vyššiu biologickú dostupnosť v porovnaní s kurkumínom, ktorý sa nachádza v bežnom kurkumínovom prášku, a ponúka 24-hodinovú retenciu. To znamená, že sa dokáže efektívnejšie dostať do krvného obehu a telo ho dokáže oveľa ľahšie využiť.

Micelárnu formu kurkumínu nájdete len vo forme doplnkov stravy - rovnako ako našu Curcuma Forte! Vyniká nad ostatnými kurkumovými produktmi na trhu, pretože bol navrhnutý kombináciou micelárneho kurkumínu s ďalšími účinnými zložkami na prírodnej báze, a to všetko v jednom pohodlnom riešení pre maximálne nakopnutie zdravia.

Túto jeseň naštartujte svoju imunitu s Curcuma Forte!

Okrem kurkumínu je naša receptúra Curcuma Forte obohatená o extrakt zo zázvoru najvyššej kvality, ktorý pomáha bojovať proti zápalom v tele a podporuje trávenie, a vitamínD3, ktorý udržiava vaše svaly a kosti silné a zdravé.

Posilnite svoj imunitný systém s Curcuma Forte a užite si toto príjemné obdobie naplno bez toho, aby vás vyrušilo prechladnutie alebo chrípka. K dispozícii so špeciálnou zľavou len na obmedzený čas!

*Upozornenie: účinky produktu sa môžu u jednotlivých osôb líšiť a môžu sa líšiť od účinkov opísaných na webovej stránke. Naše výrobky nie sú určené na prevenciu, liečbu alebo vyliečenie akejkoľvek choroby alebo závažného ochorenia. Udržiavanie vyváženej stravy a zdravého životného štýlu je dôležité.

Produkty pre Vás

PROTI STRESU
-50%
Špeciálna cena 26,99 € Bežná cena 53,99 €
Zobraziť produkt