Objavte spôsob, ako si opäť vychutnať mliečne pochúťky: váš sprievodca zvládaním intolerancie na laktózu!

Neznášanlivosť laktózy - nemôžete si vychutnať kopček zmrzliny alebo syrovú pizzu bez nepríjemných pocitov a tráviacich ťažkostí? Existuje spôsob, ako si tieto lahodné mliečne výrobky vychutnať bez týchto ťažkostí!

How to enjoy dairy with lactose intolerance

Neznášanlivosť laktózy sa môže zdať ako relatívne nové ochorenie, ale pravdou je, že ľudia sa s ňou stretávajú už od dávnych čias. Poznatky o tomto probléme sa v posledných desaťročiach veľmi rozšírili, vďaka čomu je pre tých, ktorí s ním bojujú, jednoduchšie ho rozpoznať. 

Na rozdiel od alergie na mlieko a mliečne výrobky, ktorá spôsobuje reakciu imunitného systému na bielkoviny v mlieku a mliečnych výrobkoch, intolerancia na laktózu je neschopnosť tráviaceho systému správne stráviť laktózu, cukor v mlieku a mliečnych výrobkoch. Pri intolerancii telo nedokáže produkovať dostatok laktázy, tráviaceho enzýmu, ktorý pomáha štiepiť laktózu, čo vedie k nestráveným mliečnym výrobkom a žalúdočným ťažkostiam.

Ako zistíte, či aj vy trpíte intoleranciou laktózy?

Ak po konzumácii mliečnych výrobkov pociťujete nepríjemné pocity v bruchu, môže to byť prvý príznak intolerancie na laktózu. Môže však nasledovať množstvo ďalších príznakov, ako napr.

  • nadúvanie,
  • plynatosť,
  • bolesť brucha,
  • nevoľnosť,
  • hnačka a
  • zápcha.

Tieto príznaky sa môžu u jednotlivých osôb líšiť. Väčšina ľudí si intoleranciu laktózy spája s hnačkou, mnohí však bojujú s bolestivou zápchou a nadúvaním.

Bohužiaľ, tento stav sa môže vyskytnúť v každom veku. Je teda možné, že ste si celý život vychutnávali mliečne výrobky, ale jedného dňa ste zrazu nemohli. A teraz musíte zmeniť celý svoj jedálniček, aby ste sa prispôsobili tomuto stavu. Ale aj keď to vyzerá bledo, nemusí to byť až také zlé!

Lactose intolerance

Ako sa orientovať v príznakoch intolerancie na laktózy

Predstavte si, že ste na narodeninovej oslave. Podáva sa lahodne vyzerajúca čokoládová torta a vy neodoláte a dáte si tiež. Ale namiesto toho, aby ste si vychutnávali jej lahodnú chuť, váš žalúdok začne protestovať spolu s vami. Tento scenár pozná väčšina ľudí s intoleranciou laktózy.

Nezničilo to len tortu, ale pravdepodobne aj celý večer, pretože ste sa potom museli niekoľko hodín potýkať s nepríjemnýmipocitmi a behaním na záchod. Môže to byť naozaj frustrujúce a emocionálne vyčerpávajúce, keď taká jednoduchá vec, ako je konzumácia dobrého jedla, spôsobí vášmu telu ťažkosti. 

Neznášanlivosť mlieka je viac ako len fyzické príznaky. Čoskoro sa vám môže zdať, že nič z toho, čo jete, nie je pre vás dobré, a svoje obľúbené jedlá si začnete spájať s nadúvaním a plynatosťou.

Môžete začať obmedzovať mliečne výrobky, ale vyhýbanie sa mliečnym výrobkom nie je spoľahlivé riešenie. Možno vás to šokuje, ale laktóza nie je len mlieko, syr a jogurt. Mnohé výrobky obsahujú sušené mlieko na dosiahnutie krémovejšej konzistencie; dokonca aj niektoré lieky obsahujú laktózu, aby udržali zložky pohromade.

A úprimne, niekedy si neviete predstaviť svoj život bez cestovín so smotanovou omáčkou. Je úplne pochopiteľné, že sa chcete so svojimi blízkymi podeliť o jednoduché domáce jedlo, a neznášanlivosť laktózy môže spôsobiť, že si nemôžete vychutnať ani to.

Našťastie existuje spôsob, ako si tieto chvíle vychutnať bez strachu, že po nich budú nasledovať tráviace problémy.

Toto je to, čo krotí intoleranciu na laktózu

Snaha vyhýbať sa všetkým mliečnym výrobkom môže byť veľmi obmedzujúca a môže sa podpísať na vašom duševnom zdraví. A je naozaj ťažké dodržiavať bezlaktózovú diétu na 100 %.

Existuje však spôsob, ako si vychutnať mliečne výrobky a iné potraviny bez obáv, že sa v nich skrýva laktóza, ktorá môže vyvolať bolesti a iné príznaky intolerancie laktózy: tráviace enzýmy.

Keďže vaše telo neprodukuje dostatok enzýmu laktázy, doplnky stravy s obsahom laktázy môžu poskytnúť tráviacemu systému správnu podporu na ľahké štiepenie laktózy.

Doplnok laktázy vám umožní vychutnať si všetky potraviny bez nepríjemných pocitov alebo tráviacich ťažkostí. Kľúč k zdravému tráveniu však nie je len v tráviacom enzýme laktáza.

Vaše telo môže využívať rôzne tráviace enzýmy, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v ústach, žalúdku a tenkom čreve, aby pomohli rozložiť živiny, ako sú sacharidy, tuky a bielkoviny.

Pridaním multienzýmového komplexu, ktorý obsahuje laktázu a rôzne iné tráviace enzýmy, posilníte celý tráviaci systém a pomôžete účinne tráviť a vstrebávať živiny. To pomáha predchádzať tráviacim ťažkostiam spojeným so zlým trávením, ako je nadúvanie, plynatosť a zápcha alebo hnačka.

Ako mnohí, aj Soňa sa snažila obmedziť svoju stravu, ktorá obsahovala veľa mliečnych výrobkov. Prečítajte si jej príbeh a dozviete sa, ako si nakoniec poradila s príznakmi intolerancie laktózy.

Dairy products

Sonia: „Keď mi diagnostikovali intoleranciu na laktózu, bola som zdrvená.“

Ahoj, ja som Sonia. Mám 28 rokov a milujem syr! Môj starý otec má malú mliečnu farmu a ako dieťa som s ním trávila väčšinu leta. Veľmi rada som ochutnávala syry ako prvá, a aj keď som vyrástla, jedenie jeho syrov mi pripomínalo tie bezstarostné dni.

Potom som nastúpil na vysokú školu a zrazu sa mi zhoršilo trávenie. Bol som nafúknutý a každý týždeň som mal hnačku. Celé roky som sa trápila, ale obviňovala som z toho stres zo študentského života, keďže som na svojom jedálničku nič nezmenila.

Problémy s trávením som jednoducho musela riešiť, až kým ma mama prakticky nedonútila ísť k lekárovi. Bol som šokovaný, keď mi povedal, že mám intoleranciu laktózy!

Ja, intolerantný na laktózu? Celý život som jedla syr. Ako môžem mať zrazu intoleranciu?

Moja prvá myšlienka po stanovení diagnózy bola: "Musím vyradiť všetky mliečne výrobky". Už len predstava, že už nikdy nebudem jesť syr od starého otca, bola zničujúca. Tak som začala pátrať. Jednoducho som sa nemohla vzdať chuti z detstva a všetkých spomienok, ktoré pre mňa znamenali.

Prečítala som nespočetné množstvo článkov o tráviacich enzýmoch a snažila sa zistiť, čo mám robiť. Vtedy som zistila, že môžem užívať doplnok laktázy, ktorý mi pomôže stráviť laktózu.

Ale moje trávenie bolo stále v neporiadku aj potom, čo som ich začala užívať.

„Tieto tráviace enzýmy napravili moje trávenie a ja som konečne mohla opäť jesť, na čo som mala chuť.“

Prestala som sa zameriavať na intoleranciu laktózy a našla som si doplnok s viacerými tráviacimi enzýmami vrátane laktázy. Bol to ButiFar Biotic Drink.

Po jeho každodennom pití som sa začala cítiť oveľa lepšie. Nadúvanie zmizlo a už som nemala hnačky. Rozhodol som sa, že je čas opäť vyskúšať jeden zo syrov môjho starého otca.

Vzal som si pár kúskov a doma som počkal hodinu alebo dve, či sa mi nezačne ozývať žalúdok, ale na moje prekvapenie mi bolo dobre! Necítila som bolesť a nemusela som ísť na záchod. Uľavilo sa mi, že som konečne našla riešenie na svoju intoleranciu laktózy. No hlavne som bola šťastná, že konečne môžem opäť jesť, na čo mám chuť.

Po rokoch trápenia som bola slobodná. ButiFar Biotický nápoj odporúčam naozaj každému, kto má intoleranciu laktózy!

Ako si vychutnať mliečne výrobky aj pri neznášanlivosti mlieka

Intolerancia na laktózu nemusí byť neustálym bojom medzi výberom toho, čo môžete jesť a čo nie. Prečo sa uspokojiť s obmedzeniami, keď existuje riešenie, ktoré nezahŕňa obetovanie pôžitkov z mliečnych výrobkov? A je podložené vedeckými poznatkami.

Tráviace enzýmy sú skvelým spôsobom, ako si vychutnať mlieko a iné výrobky s obsahom laktózy bez nadúvania, bolesti alebo nevoľnosti. Navyše predstavujú úplne prírodný prístup, ktorý plne podporuje trávenie a celkové zdravie.

ButiFar Biotic Drink – tráviace enzýmy pre lepšie trávenie laktózy

Zlé trávenie by v dnešnom svete nemalo byť normou. Teraz je čas raz a navždy zvíťaziť nad intoleranciou na laktózu s nápojom ButiFar Biotic Drink.

ButiFar Biotic Drink je úplne prírodný multienzýmový komplex, ktorý pomáha účinne štiepiť laktózu a zmierniť všetky príznaky, ktoré sú spojené s nestrávenou laktózou.

Všetkých 5 tráviacich enzýmov vrátane laktázy v nápoji ButiFar Biotic Drink podporuje silný a zdravý tráviaci systém a celkovú pohodu, preto sú potrebné pre každého, kto bojuje s intoleranciou laktózy.

Nejde však len o zvládnutie tráviacich problémov. Ide o to, aby ste si užívali život bez príznakov aj vtedy, keď si doprajete obľúbené mliečne výrobky.

Zaručená podpora proti príznakom intolerancie na laktózu

Na obmedzený čas ponúkame špeciálnu zľavu na toto neuveriteľné riešenie na zmiernenie nepríjemných príznakov intolerancie laktózy.

A pretože chápeme, že vyskúšanie nového produktu môže byť zastrašujúce, ponúkame aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Využite túto príležitosť ušetriť a investujte do zdravia svojho tráviaceho traktu s nápojom ButiFar Biotic Drink!

Produkty pre Vás