Päť spôsobov, ako sa navždy zbaviť nadúvania

Nadúvanie je úporný problém, ktorý môže negatívne ovplyvniť každodenný život, od nepríjemnej frustrácie z nesprávne padnúcich nohavíc až po rozpaky zo zadržiavania plynov na verejnosti. A potom je tu ešte bolesť, ktorá to všetko sprevádza.  

Čítajte ďalej a dozviete sa, čo spôsobuje tento nepríjemný pocit a ako sa s ním vysporiadať skôr, ako sa stane zdravotným rizikom. 

Unveiling the truth behind bloating

Odhalenie pravdy o nadúvaní

Nadúvanie je pocit plnosti, napätia a opuchu v oblasti brucha. Niektorí ho zažívajú len občas, zatiaľ čo mnohí ním trpia každý deň. 

Ide o viac ako len fyzické nepohodlie. Môžete mať pocit, že je to niečo, čo vám bráni naplno si užívať život. Nafúknuté brucho sťažuje pocit príťažlivosti, pretože väčšina oblečenia prestáva sedieť. Strach z toho, že sa vám počas stretnutia s priateľmi alebo na rande rozpadne žalúdok, môže byť zdrvujúci. 

Navyše snaha potlačiť nepríjemné pocity a skrývať brucho môže viesť k tomu, že sa úplne vyhnete vychádzkam. Existuje spôsob, ako s tým skoncovať! 

Ako pri každom zdravotnom probléme, aj tu pomáha poznať príčinu. Čo presne stojí za týmto balónovitým bruchom a prečo je také ťažké sa ho zbaviť? V skutočnosti je v hre niekoľko vinníkov. 

Potravinová intolerancia 

Potravinové intolerancie sa u rôznych ľudí líšia a niekedy môže byť ťažké zistiť, ktoré konkrétne potraviny sú zakázané. Telo nedokáže správne stráviť niektoré potraviny, takže nestrávené časti zostávajú v črevách. To má za následok kvasenie a tvorbu plynov, ktoré spôsobujú nadúvanie. Medzi najčastejšie potravinové intolerancie patrí laktóza a lepok. 

Výkyvy hormónov 

U žien je hormonálne nadúvanie pomerne časté. Počas menštruačného cyklu a perimenopauzy kolíše hladina hormónov, najmä estrogénu a progesterónu. To spôsobuje zadržiavanie vody a zálohovanie trávenia, čo vedie k opuchom brucha. Spomaľuje sa aj trávenie, čo vedie k väčšiemu hromadeniu plynov a nadúvaniu. 

Stres 

Keď ste v strese, trávenie je pod veľkým tlakom. Krehká rovnováha sa naruší, čo vedie k hnačke alebo pomalšiemu tráveniu a zápche. Tá spôsobuje nadmernú tvorbu plynov a následne nadúvanie.  

Nerovnováha črevných baktérií 

Črevo je dynamické spoločenstvo mikroorganizmov nazývané črevný mikrobióm. V tomto spoločenstve sú dobré a zlé baktérie, ktoré musia byť v rovnováhe, aby bolo trávenie zdravé. 

Pri modernej strave plnej spracovaných potravín, pôsobení toxínov a užívaní niektorých liekov je nerovnováha v črevách najčastejším dôvodom nadúvania. Zatiaľ čo vystavenie toxínom a lieky ničia dobré baktérie, spracované potraviny napomáhajú rastu zlých baktérií. 

Predpokladá sa, že zlé baktérie uvoľňujú ako vedľajší produkt viac nadmerného množstva plynu, čo spôsobuje balónové brucho, ktorého je ťažké sa zbaviť! 

Okrem toho môže táto nerovnováha viesť k vážnym tráviacim problémom, ako je IBS a zápalové ochorenie čriev, preto je dôležité riešiť ju čo najskôr. 

Processed foods

Nadúvanie nie je len fyzické!

Ovplyvňuje naše telo, myseľ a emócie a zanecháva v nás pocit, že každý deň bojujeme s neviditeľným nepriateľom. 

Neustále kručanie v žalúdku a plynatosť môžu spôsobiť veľmi nepríjemné situácie. Nie sú však až také zlé v porovnaní s nepríjemnými pocitmi a dokonca bolesťou, ktoré prichádza s opuchnutým bruchom. Je to ako mať v bruchu balón, ktorý sa nechce vypustiť, a môže spôsobiť, že jednoduché úkony, ako je chôdza alebo sedenie, sa môžu javiť ako boj. 

Kedysi pohodlné oblečenie sa zrazu zdá byť o dve veľkosti menšie a nič už nesedí presne okolo pása. Je to frustrujúce! 

Na nafúknuté brucho sa ťažko pozerá do zrkadla a vaše sebavedomie rýchlo klesá, ak sa s týmto problémom stretávate každý deň. 

Nemusíte však začať rušiť večierky a vyhýbať sa večeriam s priateľmi. Existuje spôsob, ako sa zbaviť balónového brucha a získať späť sebavedomie. 

Bloating is not just physical!

5 spôsobov, ako obnoviť rovnováhu čriev a zbaviť sa nadúvania

Najčastejšou príčinou nadúvania je niečo, čo väčšina ľudí ignoruje. Nerovnováha baktérií v črevnom mikrobióme.  

K tejto nerovnováhe alebo dysbióze môže dôjsť v dôsledku rôznych faktorov, ktoré narúšajú prirodzenú harmóniu mikrobiómu. Dobrou správou však je, že existujú spôsoby, ako obnoviť rovnováhu v črevách a dosiahnuť ploché brucho a pocit ľahkosti. 

1. Rozumné stravovanie

Patrí sem zavedenie pravidelných stravovacích návykov, konzumácia menších porcií a dobré prežúvanie jedla. Dôsledné jedenie pomáha regulovať denný rytmus čriev a podporuje rast prospešných baktérií. 

Pri menších porciách črevá strávia potravu oveľa ľahšie, ale nie je na škodu ani dobre prežuť každé jedlo, aby sa predišlo nestráveným kúskom, ktoré môžu v črevách kvasiť a spôsobovať ešte viac nadbytočných plynov. 


Mindful eating

2. Žiadne studené nápoje 

Pri nerovnováhe črevného mikrobiómu je najlepšie vyhnúť sa konzumácii studených nápojov. Tie môžu v skutočnosti zhoršiť tráviace problémy, pretože veľmi zaťažujú črevá. 

Studené nápoje ešte viac narúšajú už aj tak krehké prostredie čreva, čím môžu ovplyvniť rast a prežívanie dobrých črevných baktéri


No cold drinks

3. Pravidelné cvičenie 

Pravidelná fyzická aktivita môže mať pozitívny vplyv na zdravie čriev, pretože mikrobióm aktívnych ľudí býva rozmanitejší ako mikrobióm ľudí so sedavým spôsobom života. 

Okrem toho cvičenie dokáže zázraky pri zmierňovaní stresu, ktorý je ďalším vinníkom nerovnováhy v črevách. 


Regular exercise

4. Strava s vysokým obsahom vlákniny 

Výživa zohráva dôležitú úlohu pri riešení črevnej nerovnováhy a podpore zdravého črevného mikrobiómu. Cieľom je jesť rozmanitú stravu s celými potravinami s vysokým obsahom vlákniny, ako je ovocie a zelenina. Zatiaľ čo telo nedokáže vlákninu stráviť, prospešné baktérie áno. V skutočnosti existuje špeciálny typ vlákniny nazývaný prebiotiká, ktorý baktérie rozkladajú na vlastnú potravu.  

Konzumáciou stravy s vyšším obsahom vlákniny je oveľa jednoduchšie podporiť rast prospešných črevných baktérií a zlepšiť trávenie. 


High-fibre diet

5. Používanie probiotických doplnkov 

Vyššie uvedené riešenia bohužiaľ nestačia na obnovenie rovnováhy narušeného mikrobiómu. A práve tu prichádzajú na rad probiotické doplnky stravy. 

Probiotické doplnky vnášajú do čreva živé prospešné baktérie, ktoré ho znovu osídlia a obnovia bakteriálnu rovnováhu. Cieľom je v podstate prevážiť počet zlých baktérií a probiotiká to robia efektívne! 

Vďaka svojej schopnosti priamo riešiť hlavnú príčinu nerovnováhy črevného mikrobiómu obnovujú harmóniu v črevnom trakte. Po obnovení rovnováhy sa zlepšuje trávenie a produkuje sa menej plynov, čo vedie k pohodlnému a plochému bruchu. 

Probiotic supplements

Ale neverte nám len na slovo. Prečítajte si, ako Anna prekonala nadúvanie a znovu získala kontrolu nad svojím životom. 

Anna sa hanbila opustiť svoj byt

Pamätám si, ako som bola vo svojich dvadsiatich rokoch taká bezstarostná voči svojmu zdraviu. Potom som sa však z ničoho nič začala večer cítiť nafúknutá. Cítila som trochu nepríjemné pocity okolo brucha, ale nebolo to nič drastické. 

Pomaly to prerástlo do každodenného boja. Musela som nosiť nohavice s elastickým pásom, pretože som si nemohla zapnúť džínsy. Vôbec som sa necítila príťažlivá, navyše som bola stále taká unavená. 

Pamätám si, ako mi to prvýkrát poriadne zamiešalo so životom. Mala som ísť na večeru s priateľmi. Obliekla som si svoje obľúbené šaty, také, ktoré dokonale obopínali moje boky. Ale vtedy a tam som videla len obrovské, nafúknuté brucho, ktoré trčalo von.  

Tak veľmi som sa hanbila ísť takto von, že som sa prezliekla do legín a vrecovitého trička, frustrovaná z toho, že sa necítim tak sebavedomo ako zvyčajne. Po večeri sa mi brucho stále zväčšovalo a ja som sa tak trápila -večer bol úplný prepadák! 

Čoskoro som sa cítila tak trápne kvôli tomu, ako vyzerám, že som radšej zrušila stretnutie s priateľmi, ako by som sa mala celý večer cítiť nepríjemne a plynato.

Anna: "Po tomto nadúvanie zmizlo za niekoľko týždňov." 

Keďže sa nezdalo, že by nadúvanie niečo skutočne vyvolávalo, usúdila som, že niečo nie je v poriadku v črevách. Po tom, čo som si o tom prečítala, som si upravila stravu, každý deň som pila kefír, jedla som kyslú kapustu a kúpila som si 3 rôzne probiotické doplnky, ale nič mi nepomohlo cítiť sa lepšie. 

Cítila som sa frustrovaná, nakoniec som sa so svojimi problémami zverila priateľovi. Bola som šokovaná, keď som sa dozvedela, že má rovnaké problémy! 

Podelila sa s vlastnou skúsenosťou s nadúvaním a dokonca navrhla riešenie! Synbiotic Premium. Keď o ňom začala hovoriť, pomyslela som si, dobre, ďalšie probiotikum, ktoré mi nepomôže...  

Ale potom mi vysvetlila, aké zložité je vlastne nájsť výrobok so správnym druhom probiotík a ako baktérie zriedkakedy prežijú tráviaci trakt. Niet divu, že som nevidel žiadny rozdiel! 

Bola som zvedavá, čím sa Synbiotic Premium líši od iných podobných výrobkov, a kamarátka mi povedala, že je plný dobre preskúmaných kmeňov, ktoré sú úplne stabilné. Bola taká nadšená, keď hovorila o ochrannej technológii, ktorá sa za ním skrýva, že som tento výrobok musela vyskúšať, aj keď som tomu vtedy veľmi nerozumela. 

Po niekoľkých týždňoch užívania som bola ohromená! Už som nepociťovala príšerné nepríjemné pocity a plynatosť bola preč. Dokonca aj keď som sa na konci dňa pozrela do zrkadla, nemala som žiadne problémy a všetky šaty mi sedeli. Škoda len, že som toto riešenie nenašla skôr!

Synbiotic Premium - vysokokvalitné probiotiká v stabilnom zložení

Je čas riešiť nadúvanie hlavy. Vďaka tomu, že sa Synbiotic Premium  zameriava na nerovnováhu črevných baktérií, je dokonalým riešením, ako sa zbaviť nafúknutého brucha a nepríjemných pocitov, ktoré sú s ním spojené. 

To, čo Synbiotic Premium odlišuje od konkurencie, je miera prežitia baktérií. Väčšina probiotík cestu do čriev neprežije, ale vďaka špeciálnej ochrannej matrici v Synbiotic Premium je zaručená 90 % miera prežitia živých baktérií. 

Vďaka tomu sa malí pomocníci dostanú do práce tam, kde je to najdôležitejšie - do čriev. Vďaka širokej škále probiotických kmeňov pomáha zvyšovať počet dobrých črevných baktérií a navracia črevám harmóniu. 

To znamená lepšie trávenie a menej baktérií, ktoré produkujú zbytočné plyny, čo vedie k zníženiu nadúvania a lepšej kvalite života.  

**Synbiotic PremiumBežné probiotiká1
Bakteriálne kultúry priateľské k črevám
Extra ochrana s 90 % mierou prežitia X
9 rôznych bakteriálnych kmeňov?
Odolnosť voči žalúdočnej šťave a tráviacim enzýmomX
Stabilita pri izbovej teplote
Zaručená životaschopnosť minimálne do dátumu spotrebyX
Vhodné pre vegánov
30-dňová záruka vrátenia peňazíX

Legenda: ✔= áno, x = nie, ? = nie je uvedené alebo sa údaje medzi rôznymi produktmi rozlišujú, 1 Doplnky s nechránenými bakteriálnymi kultúrami

Zaručená spokojnosť zakaždým!

Na obmedzený čas máme špeciálnuponuku na Synbiotic Premium, ktorú si nemôžete nechať ujsť! 
Chápeme, že vyskúšanie nového produktu môže byť zastrašujúce, a preto ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Využite túto príležitosť ušetriť a investovať do svojej pohody!

Produkty pre Vás

TRÁVENIE
-47%
Špeciálna cena 7,99 € Bežná cena 14,99 €
Zobraziť produkt