7 tipov na leto bez zahaľovania

Nevieme ako vy, ale my si s príchodom leta uvedomujeme, že bude čoskoro potrebné obliecť plavky. A stále je tu nádej! Naša výživová poradkyňa nám poskytla niekoľko svojich tipov, ako schudnúť až 10 kg, bez toho, aby ste sa museli vzdať všetkých svojich obľúbených jedál. Zaujíma vás to? Tu je 7 tipov, ako schudnúť do leta bez zahaľovania sa na pláži.

Pláž

1. Choďte!

Zabudnite na výťah a radšej voľte schody. Zaparkujte auto o niečo ďalej ako obvykle a choďte viac pešo! Je to skvelý spôsob, ako spáliť kalórie, bez toho aby ste museli venovať čas cvičeniu.

2. Nenechajte telo zaspať

V kancelárii si nastavte časovač a každých 20 minút jednoducho vstaňte a rozhýbte sa, hoci len na pár sekúnd. Po 20 minútach sedenia začne telo znížovať množstvo spálených kalórií, takže sa každých 20 minút natiahnite, aby ste ho udržali plne aktívne.

3. Pozor na kalórie

Dávajte pozor na vysoký obsah kalórií v sladkých potravinách – sú to nepriatelia štíhlej postavy. Balenie ranných sušienok vymeňte za smoothie. Týmto spôsobom skonzumujete menej kalórií a zároveň získate viac vitamínov.

4. Hydratujte sa!

Možno sa vám bude zdať, že opakujeme známe veci, ale pre optimálne fungovanie organizmu je vždy dôležité udržiavať hydratáciu. Môžete tiež piť vlažnú vodu pred každým jedlom; okrem toho, že vás hydratuje, vám pomôže oveľa rýchlejšie sa nasýtiť.

5. Hýbte sa

Pri desaťminútovom skákaní môžete spáliť až 135 kalórií a zároveň tvarovať a spevniť telo. Čo by mohlo byť lepšie?

6. Vyvážená strava

Udržujte pocit sýtosti po dlhšiu dobu pridaním vlákniny (napríklad ovsených vločiek) do smoothies. Ich pridaním do smoothies pomôžete stabilizovať hladinu cukru v krvi, takže vás bude menej lákať nezdravé maškrtenie.

7. Pozitívny prístup!

Buďte si istí sami sebou a svojou krásou aj napriek svojim súčasným krivkám! Radujte sa z každého kroku vpred a neprestávajte myslieť pozitívne, pretože s trochou odhodlania uspejete! Malý tip – hudba je skvelým motivátorom – vytvorte si obľúbený playlist, ktorý budete pri chôdzi alebo cvičení počúvať, a čas aj kalórie vám budú utekať oveľa rýchlejšie. ;)

Začnite ešte dnes!

Ak sa cítite byť zahltení nápadmi, ako schudnúť do plaviek, prestaňte si robiť starosti. Predstavujeme vám nášho pomocníka navrhnutého priamo pre vás! 

Mohlo by Vás zaujímať