FlexiForce gel

Chladiaci gél, ktorý tlmí zápaly svalov a kĺbov. Vhodný pre športovcov a starších ľudí, ktorých trápia problémy s kĺbami

ZĽAVA

FlexiForce gel
  • Rýchlo tlmí bolesť svalov a kĺbov
  • Gél s trojitým chladiacim účinkom
  • Účinkuje ako lokálne analgetikum
  • Kombinácia alkoholu, mentolu a eukalyptového esenciálneho oleja 

 

11,40 €

5,70 €

Skladom

alebo zavolajte na +421 48 202 89 66
Balenie: 100 ml

FlexiForce je zdravotnícka pomôcka, ktorá tlmí zápaly svalov a kĺbov. Gél obsahuje kombináciu troch prírodných účinných látok: alkoholu, mentolu a eukalyptového esenciálneho oleja, ktoré majú silný chladiaci účinok a fungujú ako lokálne analgetikum.

FlexiForce gél má príjemnú vôňu, rýchlo sa vstrebáva a pokožku nemastí. So svojím dvojitým účinkom rýchlo znižuje bolesť a tlmí zápaly.

AKO FUNGUJE

FlexiForce gél obsahuje tri aktívne účinné látky, ktoré majú silný chladiaci účinok a taktiež pôsobia ako analgetikum.

  • Alkohol poskytuje mechanický účinok chladenia, lebo počas odparovania sa z povrchu kože vylučuje teplo, čo spôsobuje teplotný rozdiel na povrchu kože. Dalo by sa povedať, že alkohol svojím odparovacím účinkom zintenzívňuje pocit chladenia.
  • Mentol je prírodná látka, ktorá má dvojaký spôsob účinku: má silný chladiaci účinok a lokálne analgetické pôsobenie. Dvojitý účinok rýchlo tlmí bolesť a zápaly. Okrem toho mentol vplýva na cirkuláciu krvi v cievach. Okamžite po nanesení spôsobí zúženie ciev a zabráni vzniku opuchlín. Neskôr sa cievy rozšíria, čo umožní zvýšený prietok krvi a zrýchlenú obnovu poškodeného tkaniva. 
  • Eukalyptol (eukalyptový esenciálny olej) je tretia účinná látka obsiahnutá v géli s chladiacim účinkom. 

KOMU JE URČENÝ

FlexiForce® gel je vhodný pre:

  • staršie osoby s bolesťami kĺbov, ktoré sú dôsledkom reumatoidnej artritídy alebo osteoartritídy
  • športovo aktívne osoby s bolesťami svalov a kĺbov, hlavne po športovej aktivite
  • zmiernenie zranení, ako sú distorzie a výrony

SENSILAB ODPORÚČA

Bolesti kĺbov poukazujú na zápal kĺbovej chrupky, ktorý môže spôsobovať jej nadmerné opotrebovanie alebo zvýšená športová aktivít. Takáto bolesť môže byť občasná a po niekoľkých dňoch odpočívania sa vytratí alebo nás môže sprevádzať každý deň. 

Bolesti kĺbov samozrejme veľmi obmedzujú náš pohyb. Môžu predstavovať závažný sociálny problém, pretože najmä starší ľudia s bolesťami kĺbov sa nemôžu zúčastňovať  rôznych spoločenských aktivít, akými sú zábavy, prechádzky v prírode alebo výlety.

Odporúčame vám, aby ste napriek bolestiam kĺbov vykonávali pravidelnú telesnú aktivitu. Zápaly môžete zmierniť FlexiForce gélom, ktorý jemnými krúživými pohybmi vmasírujete do bolestivého miesta niekoľkokrát denne.

Ak sa bolesti vyskytujú veľmi často, odporúčame, aby ste siahli po výživovom doplnku FlexiForce plus, ktorý obsahuje kombináciu troch prírodných účinných látok: kolagén typu 2, chondroitín sulfát a kyselinu hyaluronovú.

Výživový doplnok FlexiForce plus a FlexiForce gél predstavujú ideálnu kombináciu na zmiernenie bolestí v kĺboch.

ZLOŽENIE čistená voda, alkohol, mentol, glycerín, eukalyptový esenciálny olej, carbopol, trietanolamín, FCF briliant modrý (E133).

NÁVOD NA POUŽITIE: Na vonkajšie použitie. Nanášajte 3 – 4-krát denne jemnými krúživými pohybmi na bolestivé miesta. Po použití si umyte ruky. Odporúčaný a optimálny čas používania je 7 dní.

OPATRENIA VONKAJŠIEHO POUŽITIA Používanie gélu nie je vhodné pre deti mladšie ako 6 rokov. Gél nepoužívajte ak ste ťarchavá alebo dojčíte. Gél nepoužívajte na poškodenú kožu. Gél nepoužívajte na roztrhnutý/pretrhnutý sval. Gél nepoužívajte na pooperačné rany. Gél nepoužívajte, ak ste alergický na jednu alebo viacero obsiahnutých zložiek. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pred použitím si prečítajte priložený návod.