Probiotiká posilňujú imunitný systém

Často sa hovorí, že kľúč k dobrému zdraviu je v črevách, čo je úplná pravda! Imunitná odpoveď je priamo spojená s gastrointestinálnym systémom, a preto je také dôležité správne sa oň starať. Pokračujte v čítaní a zistite, ako ho udržiavať v špičkovej forme!

Čo sú probiotiká?

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré v správnom množstve prospievajú hostiteľskému organizmu, v tomto prípade - nám!

Vedeli ste, že črevo je kolonizované miliardami mikroorganizmov, bez ktorých by sme nemohli žiť, väčšinou baktériami s celkovou hmotnosťou 1,5 kg?

Bakteriálne kmene, ktoré majú pozitívny vplyv na črevnú flóru a na naše celkové zdravie, sa nazývajú probiotiká alebo mliečne výrobky.

Prečo sú probiotiká také dôležité?

Probiotiká sú dôležité, pretože zabraňujú množeniu škodlivých baktérií podporovaním prirodzenej funkčnosti iných baktérií, vyživovaním a vyvážením črevnej flóry.

Predstavte si svoju črevnú flóru ako mimoriadne osídlenú oblasť, žijúcu v harmónii a rovnováhe. Trávenie funguje správne, všetky živiny sa vstrebávajú a prijaté jedlo sa rýchlo strávi... To však nie je všetko.

Štúdie preukázali, že črevo sa skutočne podieľa na nespočetných procesoch, ako je produkcia enzýmov, hormónov a vitamínov, ale aj na imunitnej obrane.

Stručne povedané, pomáha zaistiť pohodu celého tela.

Jedná sa však o krehkú rovnováhu, ktorú je možné ľahko narušiť. Zlá strava, antibiotiká, vystavenie vírusom alebo patogénom môže mať všetky negatívne následky.

Ak dôjde k strate rovnováhy, trávenie nefunguje správne, neabsorbujú sa dôležité živiny, spomalí sa metabolizmus a začnú sa množiť baktérie a odpad. Všetky procesy v tele, vrátane imunitnej obrany, sú oslabené.

Probiotiká sú pre zdravie nevyhnutné

Aby sme udržali neporušenú rovnováhu a črevnú flóru v špičkovej forme, potrebujeme probiotiká, pretože poskytujú črevu primeranú podporu. To je obzvlášť dôležité v zime, keď máme tendenciu byť najviac zraniteľní voči vírusom, ak trpíme opakujúcimi sa črevnými poruchami alebo ak z akýchkoľvek dôvodov musíme brať antibiotiká.

Vedeli ste, že existuje veľa kultúr probiotík? Určite ste už počuli o Lactobacillus, pravdepodobne najznámejšie, ale je ich oveľa viac!

Každé probiotikum má navyše svoje využitie pri podpore čriev a celého tela, ale pri takom množstve je skutočne ťažké ich všetky integrovať iba prostredníctvom stravy.

Preto spoločnosť Avenobo vytvorila produkt, ktorý obsahuje dokonalú zmes: Megaflora 9 Evo.

Jedná sa o 9 rôznych kultúr probiotík, ktoré sú nevyhnutné pre posilnenie čriev a imunitného systému.

CORE ONE - mutlivitamínová zmes obohatená o probiotiká

Ale tento výrobok neobsahuje iba probiotiká! Pridali sme vitamíny C, D, B6, B9 (kyselina listová), B12, A a E, základné minerály, zinok a selén. Core One pomáha starať sa o zdravie naplno!

Tým, že Core One dodáva telu silnú zmes základných vitamínov a minerálov, probiotík a antioxidantov, dodáva imunitnému systému potrebnú silu na čo najefektívnejší boj proti vírusom a baktériám.

Vyskúšajte Core One už dnes s 13 základnými vitamínmi, 3 minerálmi, probiotikami, antioxidantmi, energetickými stimulantmi, nootropikami a adaptogénom, všetko v jednom energetickom nápoji s lahodnou citrónovou príchuťou!