Travel Lollipops

Lízanky s prírodnými zložkami, ktoré zmierňujú cestovnú nevoľnosť u detí.

výpredaj

Travel Lollipops
  • Prírodné zloženie
  • Vo forme vhodnej pre detí: lízanky z výťažku zo zázvoru a mäty piepornej.
  • Na odstránenie pocitu nevoľnosti počas cestovania.
  • Pre deti od 3 rokov

 

3,90 €

2,90 €

Skladom

alebo zavolajte na +421 48 202 89 66

Ako účinkujú lízanky Travel lollipops?

Lízanky Travel lollipops obsahujú výťažok zo zázvoru a mäty piepornej. Zázvor (Zingiber officinale) pomáha zmierniť pocit nevoľnosti a predchádza vracaniu, ktoré je vyvolané použitím dopravného prostriedku, a mäta ( (Mentha piperita) prispieva k správnemu fungovaniu tráviaceho systému. Pre dosiahnutie najlepšieho účinku, odporúčame konzumáciu lízanky 30 minút pred cestou.

Čo je to cestovná nevoľnosť?

Cestovná nevoľnosť alebo morská choroba je spôsobená tým, že vnímanie pohybu orgánom rovnováhy v našom uchu nesúhlasí s vizuálnymi vnemami. Naše zmysly sú prispôsobené na zhromažďovanie informácii z okolia, ktoré je viac menej nehybné. Keď sa okolie počas plavby s loďou alebo jazdy autom zrazu začne hýbať, informácie, ktoré sú odoslané do mozgu prostredníctvom vizuálneho zmyslu,nesúhlasia s informáciami, ktoré sprostredkováva rovnovážny orgán vo vnútornom uchu.

Cestovná nevoľnosť sa vyskytuje oveľa častejšie ako sa môže na prvý pohľad zdať. Častejšie sa vyskytuje práve u detí, s pribúdajúcim vekom jej výskyt klesá.

Rady pre cestovnú nevoľnosť u detí

Ráno pred cestou by malo dieťa skonzumovať ľahké a teplé jedlo. Predídeme tým podráždeniu žalúdočnej sliznice a krčeniu stien žalúdka dôsledkom hladu.

Pred cestou autom dbáme na to, aby bolo vozidlo riadne vyvetrané, pretože zlý vzduch a teplo cestovnú nevoľnosť ešte viac umocňujú.

Ak cestovanie trvá kratšie, počas cesty nepodávame dieťaťu žiadne jedlo ani tekutiny. Ak je veľmi smädné, môže sa napiť obyčajnej vody. Nepreháňame s konzumáciou jedla.

Dieťa usadíme v strednej časti plavidla, autobusu alebo lietadla, otočené v smere jazdy.

Dieťaťu sa neodporúča dávať knihy, hračky ani pozeranie rozprávok alebo filmov na DVD. Pri plavbe s loďou sa odporúča zdržiavanie v podpalubí.

Počas jazdy alebo plavby sa snažíme dieťa čo najviac rozptýliť. Pokúšame sa ho aktívne zapojiť do rozhovoru alebo s ním hrať slovné hračky, ktoré si vyžadujú presné monitorovanie okolia, ktoré sa nachádza mimo dopravného prostriedku. Dieťaťu môžeme pustiť rozprávku na CD, počas ktorej sa rozptýli.

Snažte sa byť čo najviac pokojný a vyrovnaný. Deťom je často nevoľno práve preto, že rozpoznajú obavy rodičov pred ich nevoľnosťou.

Nutričná hodnota

Aktívne zložky v 1 lízanke %ODD ODD*
Výťažok zo zázvora 20 mg
Výťažok z mäty piepornej 12,5 mg
Citrónová šťava 58 mg
*ODD= odporúčaná denná dávka    

Prísady: cukor, glukózový syrup, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, citrónová šťava, aróma jablka, výťažok zo zázvora (Zingiber officinale), výťažok z mäty piepornej (Mentha piperita), farbivá: indigotín a beta karotén.


Balenie: 3 lízanky

Spôsob podávania:
1-3 lízanky denne.
Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy Zdravý spôsob života a vyvážená strava zaisťujú riadnu funkciu organizmu.

Upozornenie:
Lízanky sú vhodné pred deti od 3 rokov. Všetky zložky obsiahnuté v lízankách sú vhodné aj pre mladšie deti, ale vyžaduje sa, aby menšie deti konzumovali lízanku pod dozorom rodičov.

Uchovávanie:  
Uschovajte mimo dosahu detí! Skladujte v riadne uzatvorenej nádobe na suchom mieste pri teplote do 25°C.

Podobné články