-47%
Potraviny pre zvláštne lekárske účely

*Účinky produktu sa môžu líšiť u každého používateľa a môžu sa odlišovať od účinkov popísaných na webových stránkach.

DARČEK ZDARMA!

Získajte najlepšie tipy pre zdravie, rady v oblasti výživy a lahodné recepty v jednej praktickej e-knihe!

Butifar

Plynatosť, nadúvanie, zápcha alebo hnačka môžu byť príznakmi toho, že črevná flóra je mimo rovnováhu. Butifar zaistí lepšie trávenie a poskytne úľavu od problémov - je to jediný produkt obsahujúci patentovanú kyselinu maslovú!

 • Odporúčame užívať v prípade hnačky, zápchy, syndrómu dráždivého čreva, chronického zápalového ocohorenia čriev, nadúvania a bolestí brucha.
 • Obsahuje kyselinu maslovú v inovatívnej patentovanej forme, ktorá umožňuje regeneráciu buniek v gastrointestinálnom trakte.

Contents: 1x Butifar 0 capsule/15 dní

Dostačujúce pre 15 dní

-47% zľava
Špeciálna cena 7,99 € Bežná cena 14,99 €

Vyberte svoj balíček:

Tip: Ušetrite ďalších 10% vďaka predobjednávke

Jednorazový nákup
(Zásoba na 15 dní)
47% zľava
14,99 €
7,99 €
Predobjednajte si a ušetrite ešte viac:
(Získať 15-dňové zásoby každý mesiac.)
Dodatočná zľava 10%
 
14,99 €
7,19 €
Na sklade
SKU
100699

Opis produktu

Butifar je tým pravým riešením pre každého, kto má problémy s trávením.

Obsahuje kyselinu maslovú, ktorá umožňuje bunkám v gastrointestinálnom trakte regenerovať sa, navyše podporuje vstrebávanie vody a sodíka späť do krvi, čo pomáha predchádzať dehydratácii.

Kyselina maslová je veľmi dôležitá pre zdravie buniek hrubého čreva. Je to organická zlúčenina, ktorá vzniká, keď baktérie prítomné v hrubom čreve štiepia nemyloidné polysacharidy, ktoré sa do čriev dostávajú pomocou potravín naplnených baktériami.

Účinky produktu

Butifar kapsuly obsahujú sodnú soľ z kyseliny maslovej (butyrát sodný), chránenú sadou patentovaných špeciálnych lipidov, ktoré umožňujú kontrolované uvoľňovanie butyrátu sodného po celej dĺžke tenkého čreva a najmä hrubého čreva.

Tento produkt je vhodný pre každého, kto má:

 • častú hnačku
 • zápchu
 • nadúvanie
 • bolesť brucha
 • pocit neúplného vyprázdnenia

Sensilab tipy

Nafukovanie a nadúvanie naznačuje hromadenie zvýšeného množstva plynu v gastrointestinálnom trakte. Vzduch je plyn, ktorý prehltneme s jedlom.

Niektorí ľudia prehltnú veľké množstvo vzduchu bez toho, aby o tom vedeli. Toto sa stane, keď:

 • jeme rýchlo
 • sme nervózni
 • počas jedenia veľa rozprávame

Ďalší dôvod tvorby plynu v tráviacom systéme je skrytý v procese rozkladu určitých druhov potravín, ktoré trávime s väčšími ťažkosťami. Medzi také potraviny patrí napríkld fazuľa, kapusta, brokolica, karfiol, atď.

Niektorí ľudia sú zvlášť citliví na účinky plynu v gastrointestinálnom trakte. Spôsobujú nepríjemné problémy, ako napríklad:

 • bolesť brucha
 • nadúvanie
 • grganie
 • môžu sa vyskytnúť aj kŕče a bolesť, najmä v oblasti brucha

Všetkým takýmto nepríjemnostiam môžete predchádzať tým, že sa každý deň budete venovať fyzickej aktivite a starať sa o jedlo, ktoré jete. A nebolo by zlé, ak by ste sa vzdali aj zlých návykov:

 • vyhýbajte sa potravinám, ktoré sa ťažko trávia, ako sú potraviny s vysokým obsahom vlákniny
 • vyhnite sa žuvačkám
 • znížte príjem cukru a fruktózy
 • jedzte pomaly
 • nerozprávajte počas jedenia
 • mali by ste jesť pravidelne a konzumovať malé porcie
 • vyvarujte sa sýteným nápojom a alkoholu
 • skúste sa vzdať kávy a cigariet

Aktívne látky

Butifar
Obsah balenia (1 jednotka)30 kapsúl
Denná dávka2 kapsuly
Čisté množstvo (1 jednotka)10,7 g

Aktívne látkyv 2 kapsulách
Butyrát sodný300 mg

Nutričná hodnotav 2 kapsuláchin 100 g
 Energia3.4 kcal/14.1 kJ434 kcal/1782 kJ
Tuky0.284 g36 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny0.277 g35 g
Sacharidy0.1 g13 g
- z toho cukry< 0.001 g0.2 g
Bielkoviny0.001 g0.3 g
Soľ0.14 g17.9 g
Vláknina0.24 g31 g

NÁVOD NA POUŽITIE

Odporúčaná denná dávka sú 2 kapsuly.

1 kapsula

2x denne

ZLOŽENIE (v 2 kapsulách)

Maselnan sodný 300 mg, úplne hydrogenizovaný palmový olej, zahusťovadlo: alginát sodíka, emulgátor: glycerol monolaurát, kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza, farbivo: oxid titaničitý, prečistená voda. Neobsahuje žiadne alergény.Energetická hodnota: energia: 3,4 kcal/14,1 kJ (v 2 kapsulách), 434 kcal/1782 kJ (v 100 g); tuky: 0,284 g (v 2 kapsulách), 36 g (v 100 g); z toho nasýtené: 0,277 g (v 2 kapsulách), 35 g (v 100 g); uhľohydráty: 0,1 g (v 2 kapsulách), 13 g (v 100 g); z toho cukry: < 0,001 g (v 2 kapsulách), 0,2 g (v 100 g); bielkoviny: 0,001 g (v 2 kapsulách), 0,3 g (v 100 g); soli: 0,14 g (v 2 kapsulách), 17,9 g (v 100 g); vláknina: 0,24 g (v 2 kapsulách), 31 g (v 100 g).

NÁVOD NA POUŽITIE

Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula ráno a 1 večer s pohárom vody po jedle. Produkt odporúčame používať minimálne tri mesiace. Denná dávka sa môže zvýšiť podľa pokynov lekára. Odporúčaná denná dávka pre deti vo veku 7 a viac rokov je 1 kapsula ráno a 1 kapsula večer s pohárom vody.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Dôležitá je rozmanitá, vyvážená strava a zdravý životný štýl. Výrobok nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Produkt nie je vhodný na parenterálne použitie. Výrobok sa musí používať podľa pokynov lekára. Používanie Butifaru môže mať za následok zvýšenie telesnej hmotnosti v dôsledku zlepšenej výživy buniek črevnej sliznice a ich rastu. Počas prvých fáz užívania produktu sa môže vyskytnúť zvýšené nadúvanie.

SKLADOVANIE

Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25°C.